Product Code: 05128743
| Name | ETB 125-100-160-GGSBV10WSFFX4HAB |
| Component type series | KSB Etabloc [B] |
| Component size | 125-100-160 |
| Nominal diameter inlet | DN 125 |
| Nominal diameter outlet | DN 100 |
| Motor current type | Three-phase current |
| Mains voltage | 400V |
| Design concept | GG |
| Rated power | 37kW |
| Efficiency class | IE4 (Super Premium) |
| Contained control units | KSB PumpDrive2 [A] |
| Weight | 417.85 kg |
| Material number | 05128743 |









