Product Code: 05133265
| Name | ETB 125-100-200-CCSBV11WSFCX4HAB |
| Component type series | KSB Etabloc [B] |
| Component size | 125-100-200 |
| Nominal diameter inlet | DN 125 |
| Nominal diameter outlet | DN 100 |
| Motor current type | Three-phase current |
| Mains voltage | 400V |
| Design concept | CC |
| Rated power | 5.5kW |
| Efficiency class | IE4 (Super Premium) |
| Contained control units | KSB PumpDrive2 [A] |
| Weight | 131.31 kg |
| Material number | 05133265 |








