Product Code: 05128242
| Name | ETB 150-125-200-CCSBV11WSFDN4HHB |
| Component type series | KSB Etabloc [B] |
| Component size | 150-125-200 |
| Nominal diameter inlet | DN 150 |
| Nominal diameter outlet | DN 125 |
| Motor current type | Three-phase current |
| Mains voltage | 400V |
| Design concept | CC |
| Rated power | 7.5kW |
| Efficiency class | IE3 (Premium) |
| Contained control units | without |
| Weight | 159.58 kg |
| Material number | 05128242 |









