Product Code: 05131342
| Name | ETB 200-150-200-GGSBV11WSFEH4HAB |
| Component type series | KSB Etabloc [B] |
| Component size | 200-150-200 |
| Nominal diameter inlet | DN 200 |
| Nominal diameter outlet | DN 150 |
| Motor current type | Three-phase current |
| Mains voltage | 400V |
| Design concept | GG |
| Rated power | 15kW |
| Efficiency class | IE5 (Ultra Premium) |
| Contained control units | KSB PumpDrive2 [A] |
| Weight | 291.02 kg |
| Material number | 05131342 |










