Product Code: 05132003
| Name | ETB 200-150-250-GBSBV10WSFEO4HAB |
| Component type series | KSB Etabloc [B] |
| Component size | 200-150-250 |
| Nominal diameter inlet | DN 200 |
| Nominal diameter outlet | DN 150 |
| Motor current type | Three-phase current |
| Mains voltage | 400V |
| Design concept | GB |
| Rated power | 18.5kW |
| Efficiency class | IE4 (Super Premium) |
| Contained control units | KSB PumpDrive2 [A] |
| Weight | 371.94 kg |
| Material number | 05132003 |








