Product Code: 05131346
| Name | ETB 200-150-250-GGSBV11WSFEH4HAB |
| Component type series | KSB Etabloc [B] |
| Component size | 200-150-250 |
| Nominal diameter inlet | DN 200 |
| Nominal diameter outlet | DN 150 |
| Motor current type | Three-phase current |
| Mains voltage | 400V |
| Design concept | GG |
| Rated power | 15kW |
| Efficiency class | IE5 (Ultra Premium) |
| Contained control units | KSB PumpDrive2 [A] |
| Weight | 288.41 kg |
| Material number | 05131346 |







