Product Code: 05119807
| Name | ETN 050-032-160-GGSAA10GSECM2EHB |
| Component type series | KSB Etanorm [B] |
| Component size | 50-32-160 |
| Design concept | GG |
| Shaft seal code | Code 10 |
| Nominal diameter impeller | 162mm |
| Nominal diameter inlet | DN 50 |
| Nominal diameter outlet | DN 32 |
| Speed control device | Direct drive control |
| Motor current type | Three-phase current |
| Mains voltage | 400V |
| Rated power Motor | 4kW |
| Minimum efficiency index MEI | 0.5 |
| Contained control units | without |
| Weight | 117.34 kg |
| Material number | 05119807 |









