Product Code: 48282561
| Name | ETN 050-032-2001GBSL11AGSEDN2AHB |
| Component type series | KSB Etanorm [B] |
| Component size | 50-32-200.1 |
| Design concept | GB |
| Shaft seal code | Code 1A |
| Nominal diameter impeller | 204mm |
| Nominal diameter inlet | DN 50 |
| Nominal diameter outlet | DN 32 |
| Speed control device | Without |
| Motor current type | None |
| Mains voltage | None |
| Rated power Motor | None |
| Minimum efficiency index MEI | 0.1 |
| Contained control units | without |
| Weight | 44.56 kg |
| Material number | 48282561 |








