Product Code: 05124036
| Name | ETN 050-032-250-GGSAA10GSEAV1ECB |
| Component type series | KSB Etanorm [B] |
| Component size | 150-125-250 |
| Design concept | GG |
| Shaft seal code | Code 10 |
| Nominal diameter impeller | 269mm |
| Nominal diameter inlet | DN 150 |
| Nominal diameter outlet | DN 125 |
| Speed control device | Frequency inverter |
| Motor current type | Three-phase current |
| Mains voltage | 400V |
| Rated power Motor | 0.75kW |
| Minimum efficiency index MEI | 0.6 |
| Contained control units | KSB PumpDrive2 [A]KSB PumpMeter [A] |
| Weight | 137.55 kg |
| Material number | 05124036 |









