Product Code: 05120752
| Name | ETN 065-040-160-GGSAA11GSEAP4EHB |
| Component type series | KSB Etanorm [B] |
| Component size | 65-40-160 |
| Design concept | GG |
| Shaft seal code | Code 11 |
| Nominal diameter impeller | 128mm |
| Nominal diameter inlet | DN 65 |
| Nominal diameter outlet | DN 40 |
| Speed control device | Direct drive control |
| Motor current type | Three-phase current |
| Mains voltage | 400V |
| Rated power Motor | 0.55kW |
| Minimum efficiency index MEI | 0.5 |
| Contained control units | without |
| Weight | 86.74 kg |
| Material number | 05120752 |









