Product Code: 48282582
| Name | ETN 065-040-160-GGSL11AGSEDY2AHB |
| Component type series | KSB Etanorm [B] |
| Component size | 65-40-160 |
| Design concept | GG |
| Shaft seal code | Code 1A |
| Nominal diameter impeller | 174mm |
| Nominal diameter inlet | DN 65 |
| Nominal diameter outlet | DN 40 |
| Speed control device | Without |
| Motor current type | None |
| Mains voltage | None |
| Rated power Motor | None |
| Minimum efficiency index MEI | 0.5 |
| Contained control units | without |
| Weight | 36.12 kg |
| Material number | 48282582 |










