Product Code: 05124331
| Name | ETN 065-050-160-GGSAA11GSEAV4ECB |
| Component type series | KSB Etanorm [B] |
| Component size | 65-50-160 |
| Design concept | GG |
| Shaft seal code | Code 11 |
| Nominal diameter impeller | 174mm |
| Nominal diameter inlet | DN 65 |
| Nominal diameter outlet | DN 50 |
| Speed control device | Frequency inverter |
| Motor current type | Three-phase current |
| Mains voltage | 400V |
| Rated power Motor | 0.75kW |
| Minimum efficiency index MEI | 0.7 |
| Contained control units | KSB PumpDrive2 [A]KSB PumpMeter [A] |
| Weight | 91 kg |
| Material number | 05124331 |








