Product Code: 05124348
| Name | ETN 080-065-125-GGSAA11GSEAV1ECB |
| Component type series | KSB Etanorm [B] |
| Component size | 80-65-125 |
| Design concept | GG |
| Shaft seal code | Code 11 |
| Nominal diameter impeller | 125mm |
| Nominal diameter inlet | DN 80 |
| Nominal diameter outlet | DN 65 |
| Speed control device | Frequency inverter |
| Motor current type | Three-phase current |
| Mains voltage | 400V |
| Rated power Motor | 0.75kW |
| Minimum efficiency index MEI | 0.6 |
| Contained control units | KSB PumpDrive2 [A]KSB PumpMeter [A] |
| Weight | 105.62 kg |
| Material number | 05124348 |










