Product Code: 05124617
| Name | ETN 080-065-160-GGSAA11GSEBA4ECB |
| Component type series | KSB Etanorm [B] |
| Component size | 80-65-160 |
| Design concept | GG |
| Shaft seal code | Code 11 |
| Nominal diameter impeller | 139mm |
| Nominal diameter inlet | DN 80 |
| Nominal diameter outlet | DN 65 |
| Speed control device | Frequency inverter |
| Motor current type | Three-phase current |
| Mains voltage | 400V |
| Rated power Motor | 1.1kW |
| Minimum efficiency index MEI | 0.5 |
| Contained control units | without |
| Weight | 115.75 kg |
| Material number | 05124617 |









