Product Code: 48282657
| Name | ETN 080-065-250-GBSL11AGSFGO2AHB |
| Component type series | KSB Etanorm [B] |
| Component size | 80-65-250 |
| Design concept | GB |
| Shaft seal code | Code 1A |
| Nominal diameter impeller | 260mm |
| Nominal diameter inlet | DN 80 |
| Nominal diameter outlet | DN 65 |
| Speed control device | Without |
| Motor current type | None |
| Mains voltage | None |
| Rated power Motor | None |
| Minimum efficiency index MEI | 0.6 |
| Contained control units | without |
| Weight | 82.63 kg |
| Material number | 48282657 |










