Product Code: 05124108
| Name | ETN 100-080-250-GGSAA10GSFCM4ECB |
| Component type series | KSB Etanorm [B] |
| Component size | 50-32-250 |
| Design concept | GG |
| Shaft seal code | Code 10 |
| Nominal diameter impeller | 261mm |
| Nominal diameter inlet | DN 50 |
| Nominal diameter outlet | DN 32 |
| Speed control device | Frequency inverter |
| Motor current type | Three-phase current |
| Mains voltage | 400V |
| Rated power Motor | 4kW |
| Minimum efficiency index MEI | 0.7 |
| Contained control units | KSB PumpDrive2 [A]KSB PumpMeter [A] |
| Weight | 226.69 kg |
| Material number | 05124108 |









