Product Code: 05121529
| Name | ETN 100-080-250-GGSAA11GSFGO4EAB |
| Component type series | KSB Etanorm [B] |
| Component size | 100-80-250 |
| Design concept | GG |
| Shaft seal code | Code 11 |
| Nominal diameter impeller | 269mm |
| Nominal diameter inlet | DN 100 |
| Nominal diameter outlet | DN 80 |
| Speed control device | Frequency inverter |
| Motor current type | Three-phase current |
| Mains voltage | 400V |
| Rated power Motor | 45kW |
| Minimum efficiency index MEI | 0.7 |
| Contained control units | KSB PumpDrive2 [A] |
| Weight | 564.92 kg |
| Material number | 05121529 |










