Product Code: 05122155
| Name | ETN 100-080-400-GGSAA10GSHEO4EAB |
| Component type series | KSB Etanorm [B] |
| Component size | 100-80-400 |
| Design concept | GG |
| Shaft seal code | Code 10 |
| Nominal diameter impeller | 398mm |
| Nominal diameter inlet | DN 100 |
| Nominal diameter outlet | DN 80 |
| Speed control device | Frequency inverter |
| Motor current type | Three-phase current |
| Mains voltage | 400V |
| Rated power Motor | 18.5kW |
| Minimum efficiency index MEI | 0.7 |
| Contained control units | KSB PumpDrive2 [A] |
| Weight | 486.61 kg |
| Material number | 05122155 |









