Product Code: 05122846
| Name | ETN 125-100-250-GGSAA11GSFDN4EAB |
| Component type series | KSB Etanorm [B] |
| Component size | 125-100-250 |
| Design concept | GG |
| Shaft seal code | Code 11 |
| Nominal diameter impeller | 269mm |
| Nominal diameter inlet | DN 125 |
| Nominal diameter outlet | DN 100 |
| Speed control device | Frequency inverter |
| Motor current type | Three-phase current |
| Mains voltage | 400V |
| Rated power Motor | 7.5kW |
| Minimum efficiency index MEI | 0.7 |
| Contained control units | KSB PumpDrive2 [A] |
| Weight | 264.8 kg |
| Material number | 05122846 |









