Product Code: 48282717
| Name | ETN 125-100-315-GBSL11AGSFEV4AHB |
| Component type series | KSB Etanorm [B] |
| Component size | 125-100-315 |
| Design concept | GB |
| Shaft seal code | Code 1A |
| Nominal diameter impeller | 318mm |
| Nominal diameter inlet | DN 125 |
| Nominal diameter outlet | DN 100 |
| Speed control device | Without |
| Motor current type | None |
| Mains voltage | None |
| Rated power Motor | None |
| Minimum efficiency index MEI | 0.4 |
| Contained control units | without |
| Weight | 117.8 kg |
| Material number | 48282717 |








