Product Code: 05121004
| Name | ETN 125-100-315-GGSAA11GSFFO4EHB |
| Component type series | KSB Etanorm [B] |
| Component size | 125-100-315 |
| Design concept | GG |
| Shaft seal code | Code 11 |
| Nominal diameter impeller | 334mm |
| Nominal diameter inlet | DN 125 |
| Nominal diameter outlet | DN 100 |
| Speed control device | Direct drive control |
| Motor current type | Three-phase current |
| Mains voltage | 400V |
| Rated power Motor | 30kW |
| Minimum efficiency index MEI | 0.5 |
| Contained control units | without |
| Weight | 457.63 kg |
| Material number | 05121004 |








