Product Code: 48282741
| Name | ETN 150-125-315-GBSL11AGSHFX4AHB |
| Component type series | KSB Etanorm [B] |
| Component size | 150-125-315 |
| Design concept | GB |
| Shaft seal code | Code 1A |
| Nominal diameter impeller | 334mm |
| Nominal diameter inlet | DN 150 |
| Nominal diameter outlet | DN 125 |
| Speed control device | Without |
| Motor current type | None |
| Mains voltage | None |
| Rated power Motor | None |
| Minimum efficiency index MEI | 0.3 |
| Contained control units | without |
| Weight | 162.55 kg |
| Material number | 48282741 |







