Product Code: 05120861
| Name | ETN 150-125-315-GGSAA11GSHEV4EHB |
| Component type series | KSB Etanorm [B] |
| Component size | 150-125-315 |
| Design concept | GG |
| Shaft seal code | Code 11 |
| Nominal diameter impeller | 280mm |
| Nominal diameter inlet | DN 150 |
| Nominal diameter outlet | DN 125 |
| Speed control device | Direct drive control |
| Motor current type | Three-phase current |
| Mains voltage | 400V |
| Rated power Motor | 22kW |
| Minimum efficiency index MEI | 0.5 |
| Contained control units | without |
| Weight | 462.8 kg |
| Material number | 05120861 |










