Product Code: 05122199
| Name | ETN 200-150-200-GGSAA10GSFEH4EAB |
| Component type series | KSB Etanorm [B] |
| Component size | 200-150-200 |
| Design concept | GG |
| Shaft seal code | Code 10 |
| Nominal diameter impeller | 218mm |
| Nominal diameter inlet | DN 200 |
| Nominal diameter outlet | DN 150 |
| Speed control device | Frequency inverter |
| Motor current type | Three-phase current |
| Mains voltage | 400V |
| Rated power Motor | 15kW |
| Minimum efficiency index MEI | 0.4 |
| Contained control units | KSB PumpDrive2 [A] |
| Weight | 443.76 kg |
| Material number | 05122199 |







