Product Code: 05124661
| Name | ETN 200-150-200-GGSAA11GSFDY4ECB |
| Component type series | KSB Etanorm [B] |
| Component size | 200-150-200 |
| Design concept | GG |
| Shaft seal code | Code 11 |
| Nominal diameter impeller | 174mm |
| Nominal diameter inlet | DN 200 |
| Nominal diameter outlet | DN 150 |
| Speed control device | Frequency inverter |
| Motor current type | Three-phase current |
| Mains voltage | 400V |
| Rated power Motor | 11kW |
| Minimum efficiency index MEI | 0.6 |
| Contained control units | without |
| Weight | 394.31 kg |
| Material number | 05124661 |










