Product Code: 05124548
| Name | ETN 200-150-315-GGSAA11GSHGO4ECB |
| Component type series | KSB Etanorm [B] |
| Component size | 200-150-315 |
| Design concept | GG |
| Shaft seal code | Code 11 |
| Nominal diameter impeller | 334mm |
| Nominal diameter inlet | DN 200 |
| Nominal diameter outlet | DN 150 |
| Speed control device | Frequency inverter |
| Motor current type | Three-phase current |
| Mains voltage | 400V |
| Rated power Motor | 45kW |
| Minimum efficiency index MEI | 0.6 |
| Contained control units | KSB PumpDrive2 [A]KSB PumpMeter [A] |
| Weight | 739.17 kg |
| Material number | 05124548 |










