Product Code: 05120726
| Name | ETN 200-150-400-GGSAA10GSHIJ4EHB |
| Component type series | KSB Etanorm [B] |
| Component size | 200-150-400 |
| Design concept | GG |
| Shaft seal code | Code 10 |
| Nominal diameter impeller | 419mm |
| Nominal diameter inlet | DN 200 |
| Nominal diameter outlet | DN 150 |
| Speed control device | Direct drive control |
| Motor current type | Three-phase current |
| Mains voltage | 400V |
| Rated power Motor | 90kW |
| Minimum efficiency index MEI | 0.7 |
| Contained control units | without |
| Weight | 1,119.5 kg |
| Material number | 05120726 |










