ETN 200-150-400-GGSAA11GSHFX4EAB
SKU: 05122740 Categories: Pumps , Etanorm
Download Data Sheet
Product Code: 05122740
Name ETN 200-150-400-GGSAA11GSHFX4EAB
Component type series KSB Etanorm [B]
Component size 200-150-400
Design concept GG
Shaft seal code Code 11
Nominal diameter impeller 419mm
Nominal diameter inlet DN 200
Nominal diameter outlet DN 150
Speed control device Frequency inverter
Motor current type Three-phase current
Mains voltage 400V
Rated power Motor 37kW