Product Code: 05202216
| Name | MOVITECV 002/08-B4F13FS071A5CW |
| Design concept | V |
| Component size | 2 |
| No.of stages, single-entry | 8PC |
| No.of reduced stages | 0PC |
| Rated motor power P2 | 0.55kW |
| Shaft seal code | Code 13 |
| Pumpspeed | 2900 |
| Rated frequency | 50Hz |
| No. of motor poles | 2PC |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | Without |
| Efficiency class | IE2 (High efficiency) |
| Weight | 21.221 kg |
| Material number | 05202216 |








