Product Code: 05266978
| Name | MovitecV 002/18-B4G54FS090A5MW- |
| Design concept | V |
| Component size | 2 |
| No.of stages, single-entry | 18PC |
| No.of reduced stages | None |
| Rated motor power P2 | 1.5kW |
| Shaft seal code | Code 54 |
| Pumpspeed | 2900 |
| Rated frequency | 50Hz |
| No. of motor poles | 2PC |
| Mains voltage | 230V |
| Motor connector plug | None |
| Efficiency class | Without |
| Weight | 32.119 kg |
| Material number | 05266978 |







