Product Code: 48221916
| Name | MOVITECV 004/04-B4G13FS080A6UW |
| Design concept | V |
| Component size | 4 |
| No.of stages, single-entry | 4PC |
| No.of reduced stages | 0PC |
| Rated motor power P2 | 1.1kW |
| Shaft seal code | Code 13 |
| Pumpspeed | 3500 |
| Rated frequency | 60Hz |
| No. of motor poles | 2PC |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | Without |
| Efficiency class | IE3 (Premium) |
| Weight | 23.2 kg |
| Material number | 48221916 |








