Product Code: 48895195
| Name | MOVITECV 004/07-B4F13FS080A5MW |
| Design concept | V |
| Component size | 4 |
| No.of stages, single-entry | 7PC |
| No.of reduced stages | 0PC |
| Rated motor power P2 | 1.1kW |
| Shaft seal code | Code 13 |
| Pumpspeed | 2900 |
| Rated frequency | 50Hz |
| No. of motor poles | 2PC |
| Mains voltage | 230V |
| Motor connector plug | Without |
| Efficiency class | IE3 (Premium) |
| Weight | 22.555 kg |
| Material number | 48895195 |










