Product Code: 48895199
| Name | MOVITECV 004/11-B4F13FS090A5MW |
| Design concept | V |
| Component size | 4 |
| No.of stages, single-entry | 11PC |
| No.of reduced stages | 0PC |
| Rated motor power P2 | 2.2kW |
| Shaft seal code | Code 13 |
| Pumpspeed | 2900 |
| Rated frequency | 50Hz |
| No. of motor poles | 2PC |
| Mains voltage | 230V |
| Motor connector plug | Without |
| Efficiency class | Without |
| Weight | 31.33 kg |
| Material number | 48895199 |









