Product Code: 48894756
| Name | MOVITECV 006/11-B4F13ES100A5KW |
| Design concept | V |
| Component size | 6 |
| No.of stages, single-entry | 11PC |
| No.of reduced stages | 0PC |
| Rated motor power P2 | None |
| Shaft seal code | Code 13 |
| Pumpspeed | 2900 |
| Rated frequency | 50Hz |
| No. of motor poles | 2PC |
| Mains voltage | 0V |
| Motor connector plug | Without |
| Efficiency class | Without |
| Weight | 15.758 kg |
| Material number | 48894756 |









