Product Code: 05268307
| Name | MovitecV 010/02-B4F53ES080A5UW- |
| Design concept | V |
| Component size | 10 |
| No.of stages, single-entry | 2PC |
| No.of reduced stages | None |
| Rated motor power P2 | 0.75kW |
| Shaft seal code | Code 53 |
| Pumpspeed | 2900 |
| Rated frequency | 50Hz |
| No. of motor poles | 2PC |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | None |
| Efficiency class | IE3 (Premium) |
| Weight | 27.596 kg |
| Material number | 05268307 |










