Product Code: 48228048
| Name | MOVITECV 010/13-B4F13ES132A5VW |
| Design concept | V |
| Component size | 10 |
| No.of stages, single-entry | 13PC |
| No.of reduced stages | 0PC |
| Rated motor power P2 | 5.5kW |
| Shaft seal code | Code 13 |
| Pumpspeed | 2900 |
| Rated frequency | 50Hz |
| No. of motor poles | 2PC |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | Without |
| Efficiency class | IE3 (Premium) |
| Weight | 85.524 kg |
| Material number | 48228048 |






