Product Code: 48019277
| Name | MOVITECV 015/03-C4F13ES100B5YWX |
| Design concept | VS |
| Component size | 15 |
| No.of stages, single-entry | 3PC |
| No.of reduced stages | 0PC |
| Rated motor power P2 | 3kW |
| Shaft seal code | Code 13 |
| Pumpspeed | 2900 |
| Rated frequency | 50Hz |
| No. of motor poles | 2PC |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | Without |
| Efficiency class | IE5 (Ultra Premium) |
| Weight | 45.001 kg |
| Material number | 48019277 |









