Product Code: 05268628
| Name | MovitecV 015/07-C4F53E2132A5XW- |
| Design concept | V |
| Component size | 15 |
| No.of stages, single-entry | 7PC |
| No.of reduced stages | None |
| Rated motor power P2 | 7.5kW |
| Shaft seal code | Code 53 |
| Pumpspeed | 2900 |
| Rated frequency | 50Hz |
| No. of motor poles | 2PC |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | None |
| Efficiency class | IE5 (Ultra Premium) |
| Weight | 100.593 kg |
| Material number | 05268628 |









