Product Code: 05268704
| Name | MovitecV 015/09-C4F53ES100A8UW- |
| Design concept | V |
| Component size | 15 |
| No.of stages, single-entry | 9PC |
| No.of reduced stages | None |
| Rated motor power P2 | 2.2kW |
| Shaft seal code | Code 53 |
| Pumpspeed | 1750 |
| Rated frequency | 60Hz |
| No. of motor poles | 4PC |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | None |
| Efficiency class | IE3 (Premium) |
| Weight | 59.399 kg |
| Material number | 05268704 |








