Product Code: 48894392
| Name | MOVITECV F002/08-B1D13ES071B5OW |
| Design concept | VS |
| Component size | 2 |
| No.of stages, single-entry | 8PC |
| No.of reduced stages | 0PC |
| Rated motor power P2 | 0.55kW |
| Shaft seal code | Code 13 |
| Pumpspeed | 2900 |
| Rated frequency | 50Hz |
| No. of motor poles | 2PC |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | Without |
| Efficiency class | IE5 (Ultra Premium) |
| Weight | 24.4 kg |
| Material number | 48894392 |








