Product Code: 48237974
| Name | MOVITECV F002/22-B1D13FS100B6UW |
| Design concept | V |
| Component size | 2 |
| No.of stages, single-entry | 22PC |
| No.of reduced stages | 0PC |
| Rated motor power P2 | 3kW |
| Shaft seal code | Code 13 |
| Pumpspeed | 3500 |
| Rated frequency | 60Hz |
| No. of motor poles | 2PC |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | Without |
| Efficiency class | IE3 (Premium) |
| Weight | 49.731 kg |
| Material number | 48237974 |









