Product Code: 05267536
| Name | MovitecV F004/03-B1D54FS071C5CW- |
| Design concept | V |
| Component size | 4 |
| No.of stages, single-entry | 3PC |
| No.of reduced stages | None |
| Rated motor power P2 | 0.55kW |
| Shaft seal code | Code 54 |
| Pumpspeed | 2900 |
| Rated frequency | 50Hz |
| No. of motor poles | 2PC |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | None |
| Efficiency class | IE2 (High efficiency) |
| Weight | 20.256 kg |
| Material number | 05267536 |









