Product Code: 05267542
| Name | MovitecV F004/06-B1D54FS080C5MW- |
| Design concept | V |
| Component size | 4 |
| No.of stages, single-entry | 6PC |
| No.of reduced stages | None |
| Rated motor power P2 | 1.1kW |
| Shaft seal code | Code 54 |
| Pumpspeed | 2900 |
| Rated frequency | 50Hz |
| No. of motor poles | 2PC |
| Mains voltage | 230V |
| Motor connector plug | None |
| Efficiency class | Without |
| Weight | 23.611 kg |
| Material number | 05267542 |










