Product Code: 01375501
| Name | MOVITECV F004/08-B1D13FS090B5MW |
| Design concept | V |
| Component size | 4 |
| No.of stages, single-entry | 8PC |
| No.of reduced stages | 0PC |
| Rated motor power P2 | 1.5kW |
| Shaft seal code | Code 13 |
| Pumpspeed | 2900 |
| Rated frequency | 50Hz |
| No. of motor poles | 2PC |
| Mains voltage | 230V |
| Motor connector plug | Without |
| Efficiency class | IE3 (Premium) |
| Weight | 28.562 kg |
| Material number | 01375501 |










