Product Code: 48894568
| Name | MOVITECV F004/18-B1D13ES100B5KW |
| Design concept | VS |
| Component size | 4 |
| No.of stages, single-entry | 18PC |
| No.of reduced stages | 0PC |
| Rated motor power P2 | None |
| Shaft seal code | Code 13 |
| Pumpspeed | 2900 |
| Rated frequency | 50Hz |
| No. of motor poles | 2PC |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | Without |
| Efficiency class | Without |
| Weight | 19.644 kg |
| Material number | 48894568 |









