Product Code: 48021305
| Name | MovitecV F004/20-B1D54E2100C5XW- |
| Design concept | V |
| Component size | 4 |
| No.of stages, single-entry | 20PC |
| No.of reduced stages | None |
| Rated motor power P2 | 3kW |
| Shaft seal code | Code 54 |
| Pumpspeed | 2900 |
| Rated frequency | 50Hz |
| No. of motor poles | None |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | None |
| Efficiency class | IE5 (Ultra Premium) |
| Weight | 50.348 kg |
| Material number | 48021305 |








