Product Code: 48238848
| Name | MOVITECV F004/26-B1D13EE112B5YW |
| Design concept | V |
| Component size | 4 |
| No.of stages, single-entry | 26PC |
| No.of reduced stages | 0PC |
| Rated motor power P2 | 4kW |
| Shaft seal code | Code 13 |
| Pumpspeed | 2900 |
| Rated frequency | 50Hz |
| No. of motor poles | 2PC |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | Connection (PDrv2) |
| Efficiency class | IE5 (Ultra Premium) |
| Weight | 63.958 kg |
| Material number | 48238848 |









