Product Code: 05267985
| Name | MovitecV F006/11-B1D54FS100C5VW- |
| Design concept | V |
| Component size | 6 |
| No.of stages, single-entry | 11PC |
| No.of reduced stages | None |
| Rated motor power P2 | 3kW |
| Shaft seal code | Code 54 |
| Pumpspeed | 2900 |
| Rated frequency | 50Hz |
| No. of motor poles | 2PC |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | None |
| Efficiency class | IE3 (Premium) |
| Weight | 46.173 kg |
| Material number | 05267985 |









