Product Code: 05268013
| Name | MovitecV F006/14-B1D54FS132C6UW- |
| Design concept | V |
| Component size | 6 |
| No.of stages, single-entry | 14PC |
| No.of reduced stages | None |
| Rated motor power P2 | 5.5kW |
| Shaft seal code | Code 54 |
| Pumpspeed | 3500 |
| Rated frequency | 60Hz |
| No. of motor poles | 2PC |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | None |
| Efficiency class | IE3 (Premium) |
| Weight | 75.736 kg |
| Material number | 05268013 |









