Product Code: 05268432
| Name | MovitecV F010/11-B1D53ES132B6UW-3H |
| Design concept | V |
| Component size | 10 |
| No.of stages, single-entry | 11PC |
| No.of reduced stages | None |
| Rated motor power P2 | 7.5kW |
| Shaft seal code | Code 53 |
| Pumpspeed | 3500 |
| Rated frequency | 60Hz |
| No. of motor poles | 2PC |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | None |
| Efficiency class | IE3 (Premium) |
| Weight | 95.023 kg |
| Material number | 05268432 |









